09.06.2009 18:27

Następca Etki - poszukiwania

Po przejechaniu Etką dystansu 705km, zaczynam myśleć nad tym, jaki motor pojawi się na Jej miejscu - opcje są 3...

Z początku opcje były dwie: Yama XJ600 i Kawa GPZ500. Ostatnio doszła trzecia opcja - Honda XBR500.

XJ600

Największy pojemnościowo motocykl w stawce. 4 cylindry dają 61 koni mechanicznych. Nie jest źle. Spalanie na poziomie 5,5-6,5 l. Tragedii nie ma, jednakże mogłoby być mniej. 

Z wyglądu zarówno wersja z owiewkami jak i bez jest bardzo ładna. Jednakże będąc szczerym wolałbym więcej plastiku, a przemawia za tym komfort przy większych niż 70 km/h prędkościach.

XJ jest jak narazie jedynym motocyklem z tej trójki, do którego miałem okazję się przymierzyć. W porównaniu do Etki - kiepsko. Motor wydaje się mniejszy i siedzenie mniej wygodne, jak dla mnie. Może tak ma być? Albo z moimi czterema literami coś jest nie tak?

W kwestii cen turystyczna Yamka potrafi zachęcić. Patrząc na allegro, można wypatrzyć ciekawe egzemplarze w cenach 3500-4000zł. Zimą powinny być jeszcze tańsze, więc będzie za czym się rozglądać.

 

 

GPZ 500

Kawa i Hondzina mają mniejsze silniki, ale nie musi to od razu przesądzać o ich przegranej. Jeśli miałbym kupić Kawę, to tylko od 1994 wzwyż.  Moc także oscylować powinna w okolicach 60km, a te do jazdy wystarczą. Spalanie oscyluje w 5-7 litrach. Trochę straszne, ale cóż poradzić. Trzeba będzie ograniczyć obrót manetki gazu ^^.

Z wyglądu GPZ wygląda dość ciekawie. Ma jakiś tam wygląd sportowca, ale nie kojarzę jej z oględzin, tak więc będzie trzeba popatrzeć na zlocie. Osadzenie siodła podobne jak w XJ, więc muszę się tego spodziewać, że będzie wydawać się mniejsze od Ety. A poza tym - mam niższy środek ciężkości, czyli jakiś plus tego jest.

Przechodząc do cen. Trochę cięzko, jak na chwilę obecną, bo ciężko znaleźć coś w okolicach 3000. Czasem coś się jednak zdarza. Tak więc, oby do zimy. Może coś dobrego w dobrej cenie się znajdzie.

 

XBR 500

No i czas na Hanię. Dowiedziałem się o niej niedawno. Silnik jednocylindrowy, spalanie na poziomie 5-6l i moc 40 czy tam 50km. Model starawy, bo końcówka lat 80' jednakże tył tego motocykla z przykrytym miejscem dla pasażera jest po prostu piękny!

Allegro - raptem 4 modele, najdroższy 7000, najtańszy poniżej czterech. Trzeba czekać do zimy i mieć nadzieję, że coś się trafi. 

 

Komentarze : 2
2009-06-10 14:35:11 Gandalf

Za te pieniążki to weź pod uwagę Bandita. Czasami można na prawdę fajny egzemplarz wychaczyć z początku produkcji. Nie wiem też, dlaczego nie wziąłeś pod uwagę Hondy CB 500. Bardzo rozsądny motocykl.

2009-06-09 20:04:37 Barteksm

He Gpzty nie wiem czemu ale bardzo łatwo wpadaja w shima , wszyscy sie skarazyli na to w gpz , niewiem czy taka konstrukcja ramy czy co nie mam pojecia.

  • Dodaj komentarz