07.06.2020 23:11

Przegląd tygodnia 8.

Mam wrażenie, że bez Kawasaki świat byłby nudny ;)

Witajcie serdecznie!
W poprzednim wpisie edytor ukradł mi przerwy pomiędzy akapitami, co sprawiło, że tekst się bardziej zlał. Dziś obiecuję używać funkcji /br/ ;) Mam nadzieję, że to
wszystko będzie lepiej wyglądać.

Dzisiaj po raz kolejny podsumowanie tygodnia. Nie wiem, jak wy, ale czuję, że to dobry wstęp do powrotu do dwóch kółek.

Poniedziałek, 1.06
Nowy miesiąc, nowy tydzień, nowy ja! Żart.
Z okazji dnia dziecka (no nie mówcie, że nie) indonezyjski oddział Zielonych objawił nam ZX-25R na wydechu Yoshimury. Wiecie, jakie jest hasło producenta armat? I've got the
power! To jest właśnie to hasło, a dźwięk tego wydechu doskonale to wyjaśnia. I teraz dwa pytania
1. Czy wy też macie głupi zaciesz do ekranu?
2. Czy nie czujecie się głupio, podświadomie chcąc 250-tkę?

Odnosząc się do wcześniejszego hasła. Panowie z Akashi muszą często podejmować podobne postanowienia. I przy każdym takowym świat obiega informacja o kolejnym dziwnym pomyśle. Jak nie skuter, to cruiser z doładowaniem, albo trójkołowiec z aspiracjami na torówkę. Osobiście nie wróżyłbym sukcesów, ale jeśliby tak załadować silnik z ZX10?

Środa, 3.06
News mało motocyklowy, jednakże bardzo ważny - na A2 pojawią się kamery wyłapujące powolnie wyprzedzające się zestawy. Jako posiadacz uprawnień na kat. C staram się zrozumieć kierowców, dla których 2 lub 3 kilometry mogą zrobić w ciągu dnia na autostradzie diametralną różnicę. Ale ludzie. W osobówce kwitłem już na autostradzie nie raz. A jak lecisz lewym, na zegarze masz lekko przekroczone 140 km/h i widzisz, że kilkunastotonowy zestaw zjeżdża na lewy pas tuż przed twoim - Drogi Czytelniku - zderzakiem, to nie jest to jakieś specjalnie cudowne uczucie.


Wróćmy jednak do motocykli.


Redakcja Ścigacza częstuje nas w ostatnich dniach ploteczkami z Young Machine. Tym razem Africa Twin w 250. O ile nie słyszałem o jakimś wielkim boomie na konkurencyjne modele, to ćwiarteczka od Hondy może stać się takim bestsellerem jak ćwiarteczka w monopolowym.
A jeżeli już jesteśmy przy Young Machine. Mnie do myślenia dał ten obraz:
Young Machine jp
Sami przyznajcie, że jest to widok conajmniej intrygujący.

Czwartek, 4.06
Dziś na obiad chiński makaron - QJ Motor SRB 750 typowane przez media na bazę do nowego, większego Benelli. Włosi twierdzą, że wygląd będzie inny. I ja im wierzę.
Z tego miejsca apel do firm takich jak Almot i Romet (może ktoś czyta). Zaprojektujcie wygląd w Polsce, dostosujcie go do chińskiej bazy i wypuście na rynek. Taki na przykład CFMoto NK 650, który już się na naszym rynku pojawiał. Możliwości jest mnóstwo! No i jak coś, to służę pomocą ;)

 

I tak oto wygląda moj subiektywny przegląd wiadomości z tego tygodnia. W planach pojawiają się też inne tematy, a pomysłów w głowie jest mnóstwo. Brakuje tylko czasu.

Ponadto zmieniłem banner na mniej kontrowersyjny - dajcie znać, jak się podoba!

Komentarze : 0
<ten wpis nie był jeszcze komentowany>
  • Dodaj komentarz