14.06.2020 23:33

Przegląd tygodnia 9.

Witajcie!
Kolejny tydzień - kolejne newsy. A ja po raz kolejny próbuję systematycznie pisać przeglądy ;) Zapraszam więc do lektury!

Poniedziałek, 8.06
Często jest tak, że na początek tygodnia dostajemy news z conceptem. Tak było i w tym tygodniu, a bohaterem poniedziałku stał się projekt BMW, o którym się mówi, a którego nikt nie widział - M1000RR. Projekt wygląda całkiem szałowo, kreska projektanta przypomina Hot Wheelsy - co wcale źle o projekcie nie świadczy. Jednak, czy są szanse na taki sprzęt w salonach - śmiem wątpić. Uważam, że niemiecki producent postawi na bardziej stonowaną stylistykę.

Przejdźmy do nowinek i technologii. Harley-Davidson pracuje nad systemem, który ma wspomóc kierowcę w utrzymaniu równowagi. O ile każdy motocyklista powinien poradzić sobie z tym sam, o tyle na większych Harleyach może to niejednemu uratować nogi, kości, wnętrzności. Ogólnie to życie. Jestem jak najbardziej za!

Wtorek, 9.06
Kolejny dzień - kolejne ciekawostki. Po raz kolejny pojawia się nam temat motocykla w dieslu. Co ciekawe, pokazany tutaj projekt Hayes'a może być również napędzany naftą lotniczą. Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale nafta jest tańsza w zakupie niż opałówka (poniżej 2zł netto / litr). BOŻE JAKIE TO BY BYŁO TANIE!

Środa, 10.06
Znowu makaron. Jeszcze większy i jeszcze bardziej turystyczny niż ostatnio. Nie jest to - co prawda - opcja dla mnie, jednakże zgodzę się z artykułem, że taki sprzęt może namieszać na rynku.
Nie wiedzieć czemu, ale w kwestii stylingu zalatuje delikatnie starszym BMW.

Jeżeli lubicie zestawienia typu "TOP10", to ta lista powinna Wam przypaść do gustu - oto 10 najdroższych tegorocznych motocykli według Ścigacz.pl. Nie wiem jak Wy, ale ja zbieram szczękę z podłogi, że można tyle hajsu wydać na motocykl (no i że ktoś tyle ma).

Jeszcze raz tematyka conceptów, a mianowicie rozmyślania na temat Pianina R9. Co prawda nie przepadam za wytworami producenta pianin (no... może FZ lub FZR w okularach), to zgadzam się, że usportowiona 900ka, postawiona na solidnym fundamencie, jakim jest MT-09 może mieć rację bytu. I może odnieść sukces.
W odniesieniu do grafiki obok. Taki uniwersalny sport musi mieć niestety więcej miejsca na zadupku.
No to co... powiało ThunderCat'em!

 

Czwartek, 11.06
Brixton, którego 125ki zachwyciły mnie niesamowicie, planuje wprowadzenie 500ki.  O ile małe modele Brixtona miały ceny na poziomie Rometa czy Junaka, to proponowana 500 może kosztować krocie. A przecież nie o to chodzi. Sam motocykl wygląda ciekawie (chociaż klasyczne 125 przemawiały do mnie bardziej). Jednak w takich warunkach cenowych, z podpowiedzi podanych w artykule wziąłbym Svartpilena.
A Brixton niech zaproponuje klasyczną stylistykę i 500kę w ramie za 2/3 tej ceny.

Piątek, 12.06
Na koniec tygodnia dużo ciekawych newsów.

Zacznijmy od Hondy i prototypu 750ki. I od razu odpowiem na pytanie postawione w tytule - Nie, producent nie odświeży 750 w wersji RR. Taka pojemność prędzej byłaby wprowadzona jako uniwersalny street z widokiem na miasto. Coś jak GSR lub Kawasaki Z.

Do produkcji wprowadzane są nowe Aprilie. A Aprilia, jak to Aprilia - wygląda świetnie. A dodatkowo widać tutaj typowo włoską designerkę - każdy szczegół przemyślany i odpowiednio dopasowany do reszty. Jaram się jak dziecko nową zabawką i nie mogę doczekać się premiery.
A to '660' - przypomina mi Tenerki, SZR i Mastiffa - w końcu MZciarz jestem.

 

Na koniec tygodnia ploteczki - TURBOPIANINO. Wszyscy dobrze wiemy, że prędzej czy później wszyscy chcący się liczyć producenci będą musieli te turbinki zamontować. No i dobrze!

 

Tym pozytywnym akcentem kończę kolejny wpis. Do zobaczenia w następnym!

Komentarze : 0
<ten wpis nie był jeszcze komentowany>
  • Dodaj komentarz